Szoros végjátékban győzött Keszthely

2013. március 11.
Jól és határozottan kezdett a Keszthely. Szokásos gyors játékát játszva fokozatosan húzott el ellenfelétől. Tóth L.G volt ebben az időszakban eredményes és adott több gólpasszot társainak.

Sajnos a 20. percben 12-6-os állásnál sérülést szenvedett és kivált a játékból. Kránitz beállásával azonban tovább javult a GDSE játéka. Szinte minden kapura lövés eredményes volt, így 10 gólos előnnyel térhetett pihenőre a hazai csapat.
A második félidőben jelentősen feljavult a kanizsai csapat teljesítménye és ez kiegyensúlyozott küzdelmet eredményezett (46.perc 25-16). A keszthelyi játékosok talán elfáradtak a végjátékra, sorra hibázták el a lehetőségeket és védekezésben sem koncentráltak kellően (54.perc 27-20). Az utolsó percekben lelkesen küzdött a kanizsai csapat és 5 gólt lőtt egymás után, így szorossá vált a végjáték.
Két lelkes csapatot és két ellentétes félidőt láthatott a szép számú közönség. A Georgikon nagy árat fizetett a győzelemért, Tóth L. Gergő a csapat egyik meghatározó játékosa súlyosnak tűnő sérülést szenvedett. A CSAPAT neki ajánlja a győzelmet.
Jók: Baranyai N, Illés, Kránicz, Cseh-Németh

Georgikon DSE – Izzó SE Nagykanizsa 28-26 (19-9)