Szoros mérkőzésben maradt alul a Georgikon

2013. április 29.
Szigetvári KSE – Georgikon DSE 37 – 35 (18 – 16) Szigetvár, Városi sportcsarnok, 100 néző Játékvezetők: Bódis, Markhard Georgikon DSE: Szemerédi, Baranyai Zs. (12), Szmola, Baranyai N. (12), Illés (4), Németh (3), Zsinkó (1) csere: Tüttő, Kránicz (3), Kretz, Tóth, Csiszár, Koloszár

Az egyre több sérült játékost nélkülöző Georgikon a hétvégén Szigetvárra látogatott. A mérkőzés elején a Szigetvár hatalmas lendülettel esett neki a keszthelyi gárdának, aminek következtében el is léptek (10. perc 7 – 2). A vendég időkérés sem segített, a szigetvár játéka nem tört meg és támadásban továbbra is szinte csak Baranyai Norbert volt eredményes, így sajnos kialakult a 8 gólos hazai előny (16. perc 12-4). A mérkőzés gyors gólváltásokkal folytatódott egészen az utolsó 5 percig, amikor a Kránicz Zoltán vezényelte védekezése összeállt, Szemerédi Attila védései után pedig Baranyai Zsolt rendre indulás gólokat szerzett. Az utolsó 5 percben a keszthelyi gárda a 7-1-es sorozattal visszahozta magát a meccsbe (félidő: 18-16). A második félidőben az eredmény végig 3-4-5 gólos hazai előny körül mozgott. Támadásban már Illés Dávid és Németh Róbert is egyre többször villant meg, de a hazai akciók is rendre góllal értek véget. A végén mindent megtett a Georgikon a pontszerzésért, de csak 2 gólra sikerült felzárkózni. A közönségszórakoztató meccs végeredménye szoros 37-35-ös hazai győzelem.
Jók: Baranyai Norbert, Baranyai Zsolt