Okosan játszott a Georgikon

2013. április 08.
A hazai pályán igazán kemény ellenfélnek számító Kiskunhalashoz látogatott a hétvégén a Georgikon csapata. A keszthelyi játékosokat külön motiválta, hogy „visszaszerezzék” az őszi fordulóban a Kiskunhalas ellen elhullajtott 2 pontot.

A mérkőzés eleje kiegyenlített játékot hozott (9. perc 5 – 5), melyről aztán Szermerédi Attila védéseinek köszönhetően a vendég gárdának sikerült ellépnie (12. perc 5 – 7). A hazai időkérés sem segített a helyzeten, a Baranyai Norbert által remekül szervezett keszthelyi támadások rendre góllal végződtek, Cseh-Németh Márton biztos kézzel értékesítette helyzeteit, miközben a Kretz Attila által irányított védekezés továbbra is már-már áthatolhatatlannak bizonyult a kiskunhalasiak számára (21. perc 6 – 11).  A hátralévő percekben az okosan játszó Georgikon megőrzött 4 gólt előnyéből, így alakult ki a 12 – 16-os félidei eredmény. A második félidő 3 vendég találattal indult. Az első félidőben nagyszerűen játszó Baranyai Zsolt a szünet után is brillírozott és könyörtelenül értékesítette helyzeteit, összesen 10 gólig jutva. A 47. percben a szurkolók által végig hangosan és lelkesen támogatott hazai gárda megkezdte a felzárkózást és az 53. percben már 22 – 25 szerepelt az eredményjelzőn. A végjátékban taktikusan játszott a Keszthely, Németh Róbert többször is élményszámba menő találatokat szerzett, míg Illés Dávid zárásaival és gólokkal segítette ki a csapatot.  A győzelemhez mindenki hozzájárult, igazi csapatmunka volt! A végeredmény biztos 31 – 28-as vendég siker.