Nem a keszthelyi csapat napja volt a szombati - Georgikon DSE- Kiskunhalas UKSC 28-30 (9-16)

2012. október 14.
Rosszul kezdett a Georgikon október 13-án, a Kiskunhalas elhúzott a 8. percben 2-5-re. A 16. percben sikerült kiegyenlíteni a keszthelyieknek 7-7. Ezután ismét a vendégcsapat szerzett jelentős előnyt a félidő végére. Semmi sem sikerült a hazai csapatnak, csattogtak a kapufák, de gólokat nem sikerült szerezni a hazaiaknak. A vendégcsapat masszívan nagy lelkesedéssel védekezett, az egy-egyezésben kevés esélye volt a keszthelyi támadóknak és sajnos az átlövések is eredménytelenek voltak (30. p. 9-16)

A második félidőt úgy kezdte a Georgikon, ahogy az elsőt befejezte és két perc alatt 3gólt szerzett a vendégcsapat (32. p. 9-19).
Védekező taktikát váltott a hazai csapat és az ellenfél átlövőjét emberfogással zárták ki a játékból. Kihasználva a vendégcsapat zavarát, több labdát is elcsent a Georgikon és a lerohanásokból Baranyai Zs szerzett egymás után 5 gólt. Csiszár beállásával stabilabbá vált a Keszthely védekezése, Tüttő remek védései után ismét eredményesek voltak a támadók, Baranyai Zs és Baranyai N találataival egyenlítettek a hazaiak, sőt a vezetést is megszerezték (48. p. 23-22)
Ezután érthetetlen okból megremegtek a kezek -két támadást elhibázva – és ismét a vendégeknél volt az előny. Az 59. percben 28-29-es állásnál ott volt a lehetőség a mérkőzés megfordítására, de a ziccerek ismét kimaradtak, és ahogy az ilyenkor lenni szokott az ellenfél szerzett gólt (28-30)

Nem a keszthelyi csapat napja volt a szombati, szinte semmi sem sikerült abból, amit elterveztek.
Az eddigi laza, gyors játéknak nyoma sem volt. Egyetlen dicséretet érdemel a csapat, hogy 10 gól különbségnél nem zuhantak össze. Óriási küzdelemben a vezetést is megszerezve nagyobb odafigyeléssel akár a győzelmet is megszerezhették volna.

Georgikon DSE: Szemerédi, Baranyai ZS 13, Tóth G 3, Baranyai N 7, Kránicz 2, Szmola 2, Kretz,
Csere: Tüttő (kapus) Illés 1, Németh, Koloszár Z, Csiszár, Kovács
Edző: Baranyai Norbert

Jók: Baranyai Zs, Tüttő