Megérdemelten nyert a Georgikon

2013. május 06.
GEORGIKON DSE – Csurgói KK II. 33-29 (20-11)

Az első félidő 18.percéig kiegyenlített volt a játék képe. Folyamatosan a keszthelyi csapat vezetett, de nem tudott ellépni ellenfelétől. Illés és Kránitz jól és határozottan irányították középen a védekezést (18.perc: 9-8). Szemerédi a kapuban nagyon jó teljesítményt nyújtott és remek védései után lerohanásból volt eredményes Baranyai Zs. Felállt fal elleni támadások után Szmola és Baranyai N. voltak ellenállhatatlanok és álomszerű csodálatos 10 percet produkálva elléptek ellenfelüktől (30.perc: 20-11).

A második félidőt is jól kezdte a Keszthely egészen a 45. percig (27-17). Ekkor fogyni látszott a hazai csapat lendülete és a Csurgó felzárkózott (50.perc: 27-22). Az utolsó 10 perc nagy küzdelmet és kiélezett csatát hozott, a mérkőzés végéig a vendégcsapat folyamatosan faragta hátrányát. A hosszabb kispaddal rendelkező, már bajnok Csurgó ellen csupa szív, jó játékkal, megérdemelten nyert a Georgikon.
Jók: Szemerédi, Baranyai N, Baranyai Zs, Szmola, Németh
Georgikon DSE: Szemerédi, Baranyai Zs. 9, Szmola 7, Illés 1, Baranyai N. 10, Németh 3, Zsinkó Á. 3
Csere: Tüttő, Kránicz, Kretz, Csizsár D, Tóth D.