Kevés cserelehetőség volt

2013. április 01.
A Georgikonnak két fontos játékosát, a házi gólkirály Tóth László Gergőt és a csapat védekezésének alappillérét jelentő Kránitz Zoltánt is nélkülöznie kellett az eheti fordulóban, továbbá Baranyai Zsolt is betegen vállalta a játékot.

A mérkőzés elején a hazai csapat dominált (7. perc 7 – 4), melynek okán a mérkőzés 8. percében Baranyai Norbert edző időt kért, hogy rendezze a csapatot, mely ebben az időszakban főleg védekezésben nem bizonyult hatékonynak. Az időkérés meghozta a hatását (12. perc 8 - 8), az Illés Dávid vezérelte védekezés összeállt, Tüttő Gyula pedig parádézott a kapuban. Az első félidőben az eredmény végig döntetlen közelében mozgott, a csapatok pedig 2 gólos kiskőrösi vezetéssel vonulhattak a szünetre (félidő 15 - 13). A második játékrész elejét nagyon megnyomta a Kiskőrös, így kialakult a számukra megnyugtató 5 gólos differencia (40. perc 21 – 16). Az elkövetkező perceket a gyors gólváltások jellemezték, keszthelyi részről főleg, az egész meccsen zseniálisan játszó és 13 gólig jutó Baranyai Norbert volt eredményes. A félidő közepe tájékán sajnos kijött a hosszú út fáradalma és a kevés cserelehetőség. A tavaszi fordulókra megerősített Kiskőrös könyörtelenül kihasználta a Georgikon hibáit és a 20. percben már 27 -19-et mutatott az eredményjelző. A keszthelyi csapat mindent megtett a felzárkózásért, jöttek is a gólok Cseh-Németh Mártontól és Szmola Dánieltől, azonban 4 gólnál közelebb nem sikerült a csapatnak kerülnie. A végeredmény megérdemelt 31 – 26-os hazai győzelem.
Georgikon DSE: Szemerédi, Baranyai Zs. (2), Szmola (4), Baranyai N. (13), Illés (2), Cseh-Németh (4), Kretz (1) csere: Tüttő, Németh, Tóth, Csiszár, Zsinkó, Koloszár
Jók: Baranyai Norbert, Tüttő Gyula