Kapkodó játék a Georgikontól

2013. május 12.
A Kalocsa kezdte jobban a mérkőzést, az első 10 percben folyamatosan vezetett egy-két góllal. Ezután kiegyenlítetté vált a játék, felzárkózott a Keszthely, Németh és Baranyai Zs. szép megoldásainak, valamint a csapat ötletes játékának tapsolhatott a közönség.

Tovább tartott a lendület, Kránítz és Illés voltak eredményes és a félidő utolsó előtti percében 17-11-et mutatott az eredményjelző. Az utolsó percben egy elkönnyelműsködött helyzet után a vendégcsapat kétszer is eredményes volt és felzárkózott 17-13-ra.
Sajnos a második félidőt is egy elrontott helyzettel kezdte a Georgikon, a vendégek megérezve a lehetőséget lelkesen küzdve a 35. percben egyenlítettek 17-17-re. Ismét keszthelyi percek következtek (48.perc 23-19). Ezután elfogyott a lendület, sorra maradtak ki a helyzetek, és vált egyre kapkodóbbá a Georgikon játéka. Az ellenfél jól használta ki fizikai fölényét és a végjátékban magabiztosan szerezte meg a győzelmet. Közönség szórakoztató, élvezetes játékot mutattak be a csapatok, a kézilabda összes játékelemét felvonultatva. A helyenként szikrázóan kemény összecsapások azonban nem lépték át a sportszerűség határát. A keszthelyi csapat higgadtabb játékkal talán eredményesebb lehetett volna a bajnoki tabella második helyezettje ellen.

GDSE: Szemerédi, Baranyi Zs. 9, Németh 3, Baranyai N.7, Illés 4, Szmola 2, Kretz.
Csere: Tüttő, Csiszár, Kránítz 2, Koloszár, Tóth, Zsinkó Á.
Edző: Baranyai Norbert