Jól játszottak a keszthelyiek

2012. december 03.
Jól kezdett az őszi 2. helyezett otthonában a Keszthely, elhúzott 0-3-ra. A félidő közepén azonban egyenlített a hazai csapat 16. perc 10-10. A védekezésben voltak nehézségei a Georgikonnak, de támadásait gólokkal tudta befejezni így a 25. percben 16-16 volt az állás.

Jól küzdött a Georgikon, átvészelt egy kettős emberhátrányt is. Valamelyest javult a védekezés és Tüttő kapus is segítette a csapatot néhány bravúros védéssel. Támadásban Tóth G, Baranyai N és Cseh-Németh voltak megállíthatatlanok és szinte minden lövésből betaláltak az ellenfél kapujába 30. perc 18- 22.
A második félidő elején még mindig jól tartotta magát a vendégcsapat, de a 47. percben egyenlített a Mecseknádasd. Rengeteget játszott emberhátrányban a Keszthely és Cseh-Németh harmadik kétperces büntetése után még nehezebb volt a védekezést megoldani  a z erősebb fizikumú ellenféllel szemben. Az 51. percben 31-33-as állás után újabb  emberhátrány  és  néhány érthetetlen játékvezetői ítélet tette még kiélezettebbé a végjátékot. A kevés cserelehetőséggel rendelkező Keszthely játékosai derekasan küzdöttek, de felőrlődtek az állandó nyomás alatt és az utolsó két percben hét méterest hibáztak és két ziccer is kimaradt. Íígy alakult ki a 35-34-es végeredmény.
Jól játszottak a remekül küzdő keszthelyi fiúk. A mérkőzés folyamán mindig  volt aki lendületben tartotta a csapatot. Az első félidőben Tóth és Cseh-Németh, míg a második játék részben Németh, Baranyai N és Baranyai Zs.
A keszthelyi csapat kis szerencsével akár meglepetést is okozhattak volna a jó erőkből álló ellenfelük otthonában.
Dicséret illeti az egész csapatot lendületes játékáért.

Georgikon DSE: Szemerédi, Baranyai Zs 6, Tóth 11, Baranyai N 3, Kránicz 2, Cseh-Németh 5, Kiss G 1,
Csere:  Tüttő (kapus), Németh 6, Koloszár,
Edző: Baranyai Norbert