Izgalmas végjáték

2013. március 25.
Georgikon DSE - Rinyamenti KC 28-26 (14-11) Csokonai Sportcsarnok Keszthely, 140 néző Vezette: Porogi Patrik, Tobiás Richárd

GDSE: Szemerédi, Baranyai Zs (4), Szmola (1), Illés (1), Baranyai N (7), Cseh-Németh (5), Kretz (4) csere: Tüttő, Csiszár D, Koloszár, Kránitz, Németh (6), Zsinkó Á, Vörös.
Edző: Baranyai Norbert

A mérkőzés első nyolc percében képtelen volt gólt szerezni a keszthelyi csapat. Nem játszottak rosszul, helyzeteiket kidolgozták, de Nagyvízeli kapus minden próbálkozást hárított, így a Nagyatád 3 gólos előnyre tett szert (8.perc 0-3). Szmola gólja megnyugtatta a Georgikont, és Cseh-Németh találataival az egyenlítés is sikerült. Keményen, jól védekeztek a keszthelyi fiúk. Sok gól nem esett, de tartani tudták ellenfelüket (28.perc 11-11). A félidő utolsó két percében szellemes, sziporkázó gyors játékot produkált a hazai csapat. Németh Róbert szerzett parádés gólokat, ezt fokozta az utolsó másodpercekben kínai figurából lőtt gól. Cseh-Németh légpasszát Baranyai Zs. értékesítette és szerzett 3 gólos előnyt a szünetre a GDSE (30. perc 14-11).
A második félidő elején nyugodtan, higgadtan játszott a GDSE. Német Róbert és Cseh-Németh Márton továbbra is termelték a gólokat. A védekezésben pedig Kránitz, Kretz és Illés csupa szív játékára volt szükség ahhoz, hogy a 40. percben kialakuljon a két csapat között megnyugtatónak hitt 5 gólos különbség (40. perc 19-14). Ekkor azonban a nagyatádi csapat Kiss József átlövés góljaival felzárkózott és izgalmassá tette a találkozót (49.perc 22-20). Keszthelyi időkérés után a GDSE átszervezte támadójátékát, és Baranyai N góljaival végig tartani tudta előnyét. Az izgalmas végjáték után a Georgikon 28-26-ra megérdemelten nyerte a mérkőzést.
Dicséretet érdemel a csapat lelkes, jó játékáért. A felnőtt és a junior csapat is győzelmét Tóth László Gergőnek, ahogy a csapat nevezi „Gé”-nek ajánlja. A játékos, aki a junior csapat edzője a múlt mérkőzésen súlyos térdsérülést szenvedett. Sajnos ebben a szezonban már nem számíthatunk eredményes játékára, mérkőzésenkénti 9 gólos átlagára, amely a pontvadászatban nagyon fog hiányozni.

Jók: Németh, Kretz, Kránitz