Hétfőn újabb magyar éremesélyek - ELŐZETES

2016. augusztus 07.
A hétfői versenynapon több sportágban is éremszerzési eséllyel versenyeznek majd a magyarok a riói olimpián.

A 2-es Karióka Arénában tatamira lép a cselgáncsozó Karakas Hedvig (57 kg), aki négy éve ötödik volt, továbbá a Londonban ezüstérmes Ungvári Miklós (73 kg) is - mindketten verhető ellenféllel kezdenek, s ha jó napot fognak ki, este akár dobogóra is állhatnak.

A sportlövőközpontban az ifjúsági olimpiai bajnok - a "nagy" olimpián azonban újonc - Péni István és az ötödik ötkarikás fellépése előtt álló Sidi Péter lép lőállásba a férfi légpuska alapversenyében, majd reményeik szerint döntőjében.
   
Szász Emese vasárnapi párbajtőr-aranya után újabb éremszerzésben reménykednek a vívók, akiket Márton Anna képvisel majd a női kard egyéni versenyében. A tavaly világbajnoki bronzérmes, idén Eb-második, újonc Márton venezuelai vagy egyiptomi riválissal kezd a legjobb 32 között.
   
A vasárnap rajtoló Bacskai Balázs után hétfőn megkezdi szereplését az ökölvívócsapat másik tagja, a 75 kilósok között érdekelt Harcsa Zoltán is, az ő első ellenfele a türkmén Arslanbek Achilov lesz a 32 között. Debütálnak a vitorlázók is: Cholnoky Sára és a hatodik olimpiáján szereplő Gádorfalvi Áron szörfben, Vadnai Benjámin és Érdi Mária a Laser hajóosztályban száll vízre a nyitófutamok során.
   
A teniszezők és asztaliteniszezők szereplése a vasárnapi történésektől függ, az azonban biztos, hogy a 400 méter vegyesen világcsúccsal aranyérmes Hosszú Katinka és a 200 méter pillangó világbajnoki címvédője, Cseh László vízbe ugrik az Olimpiai Uszodában. Előbbi 200 méter vegyesen, utóbbi pedig 200 méter pillangón kerülhet döntőbe, az előfutamok során még Verrasztó Evelynnek és Késely Ajnának (200 gyors), Kenderesi Tamásnak (200 pillangó), valamint Jakabos Zsuzsannának (200 vegyes) szoríthatnak a szurkolók. Ha sikerrel veszi a vasárnapi előcsatározásokat, Hosszú hétfőn a 100 méter hát döntőjében éremért úszhat.
   
A szerbek elleni szombati döntetlen (13-13) után a férfi vízilabdázók is folytatják szereplésüket, ezúttal az ausztrálok lesznek az ellenfelek a Maria Lenk Uszodában.

A magyarok hétfői programja - augusztus 8., hétfő (zárójelben a helyi idő):
   
    ASZTALITENISZ (Riocentro - 3-as Pavilon)
15.00-19.00 (10.00-14.00): női egyes, 3. forduló (Lovas Petra?)
21.00-03.30 (16.00-22.30): női egyes, 4. forduló (Lovas?, Póta Georgina?)

    CSELGÁNCS (2-es Karióka Aréna)
15.00-18.00 (10.00-13.00): női 57 kg (Karakas Hedvig) és férfi 73 kg (Ungvári Miklós), előcsatározások, negyeddöntő
20.30-22.40 (15.30-17.40): női 57 kg és férfi 73 kg, vigaszág, elődöntő, bronzmérkőzés, döntő

    ÖKÖLVÍVÁS (Riocentro - 6-os Pavilon)
17.30 (12.30): férfi 75 kg, a 32 között: Harcsa Zoltán-Arslanbek Achilov (türkmén)

    SPORTLÖVÉSZET (Olimpiai Sportlövőközpont)
14.00-15.15 (9.00-10.15): férfi légpuska (Péni István, Sidi Péter), alapverseny, 60 lövés
17.00-17.30 (12.00-12.30): férfi légpuska, döntő

    TENISZ (Olimpiai Teniszközpont)
15.45-kedd 4.00 (10.45-23.00): női egyes (Babos Tímea?), női páros(Babos Tímea, Jani Réka-Luca?) 2. forduló  

    ÚSZÁS (Olimpiai Uszoda)
18.00-20.30 (13.00-14.15) előfutamok:
18.12 (13.12): női 200 m gyors (Verrasztó Evelyn)
18.17 (13.17): női 200 m gyors (Késely Ajna)
18.44 (13.44): férfi 200 m pillangó (Kenderesi Tamás)
18.49 (13.49): férfi 200 m pillangó (Cseh László)
19.16 (14.16): női 200 m vegyes (Hosszú Katinka, Jakabos Zsuzsanna)

KEDD 3.00-4.55 (22.00-23.55) elődöntők, döntők:
3.00-3.13 (22.00-22.13): női 200 m gyors elődöntő (Késely Ajna?, Verrasztó Evelyn?)
3.16 (22.16): férfi 200 m gyors DÖNTŐ (Bernek Péter, Kozma Dominik?)
3.25 (22.25): női 100 m hát DÖNTŐ (Hosszú Katinka?)
3.33 (22.33): férfi 100 m hát DÖNTŐ (Balog Gábor?)
3.51 (22.51): női 100 m mell DÖNTŐ (Sztankovics Anna?)
4.09-4.22 (23.09-23.22): férfi 200 m pillangó elődöntő (Cseh László?, Kenderesi Tamás?)
4.35-4.48 (23.35-23.48): női 200 m vegyes elődöntő (Hosszú Katinka?, Jakabos Zsuzsanna?)

    VITORLÁZÁS (Dicsőség Jachtkikötő)
18.00-20.40 (13.00-15.40): női (Cholnoky Sára) és férfi (Gádorfalvi Áron) szörf 1., 2., 3. futam, férfi (Vadnai Benjámin) és női (Érdi Mária) Laser 1., 2. futam     

    VÍVÁS (3-as Karióka Aréna)
14.00-17.55 (9.00-12.55): női kard egyéni a negyeddöntőig
16.00 (11.00): a legjobb 32 között: Márton Anna-Alejandra Benitez Romero (venezuelai)/Nada Hafez (egyiptomi)
21.00-23.00 (16.00-18.00): női kard egyéni elődöntő, bronzmérkőzés, döntő

    VÍZILABDA (Maria Lenk Uszoda)
    férfi csoportmérkőzés, 2. forduló, A csoport:
18.00 (13.00): Magyarország-Ausztrália
MTI

 

megosztás
hozzászólások
korábbi híreink
parkolás (8), gyógyfürdő (6), Astellas-díj (2), tabor (6), Szennyai Anita (2), Havasi Bálint (13), Orbán Viktor (3), pollen (3), Krepsz-Kapai Bernadett (1), reklám (1), advent (224), Horvath Terez jegyzo (29), Nyugati-medence Kikötőfejlesztő Kft (6), Otthon Centrum (1), freestyle foci (1), zene (23), Béres Attila (2), Vatikán (1), Táncpanoráma Keszthely (10), bezárás (1), Bányai László (2), rádió (1), vadász (2), nyelvtanulás (3), Schmied Zoltán (1), Az év orvosa (1), Balaton Szinház (958), Tarkarét Biofarm (1), cégtörlés (3), KFT (1), nagyméret (1), Zala folyó (1), diploma (4), FINA vizes világbajnokság (1), Fehér szalag (1), Krasznai István (1), Szabó Ilona (1), Tál Zoltán (2), shotokan karate (3), Balatongyorok (136), Carbona (9), Szemfüles egyesület (3), Pál Attila (1), magyar dal napja (8), Palinkas Robert (83), sajtóközlemény (5), riporter (1), erdő (2), augusztus 20. (5), Füzes Eszter (1)