Elpuskázták helyzeteiket a keszthelyiek

2014. március 11.
Álmosan kezdett a Georgikon, támadásban több ziccert is elhibázott, védekezésben pedig elkerülhető gólokat kapott. (8. perc 7-3). Továbbra sem ment a vendégcsapatnak a játék, bár a 25. percig jól tartotta magát (13-12). A játékrész utolsó öt percében azonban ismét elpuskázták helyzeteiket a keszthelyiek, melyet az ellenfél könyörtelenül megbüntetett, kialakítva a félidei 17-13-as eredményt.

A második félidő sem kezdődött jól a keszthelyieknek hét perc alatt csak két gólt tudtak dobni, míg a hazai csapat hatszor volt eredményes (38. p. 23-15). A GDSE védekezést váltott, egy zárt hatos fallal keményebb, agresszívebb lett a védőmunka. Szemerédi a kapuban nyolc percig nem kapott gólt, a csapat pedig erőn felül védekezett. Baranyai Zs. indulásaival, Baranyai N. és Jerebie szemfüles góljaival zsinórban 10 gólt szerzett és kétgólos előnyre tett szert  ( 16. perc 23-25).

A hátralévő időben csak arra kellett figyelni, hogy a védekezés ne essen szét és az ellenfél minden találatára góllal tudjanak válaszolni.
A Georgikon saját dolgát megnehezítve értékes két pontot szerzett idegenben, tartva az esélyt a dobogóért folytatott küzdelemben.
A jó játékért nem, de az akaratért és küzdeni tudásért dicséretet érdemel az keszthelyi csapat.

GDSE: Szemerédi, Baranyai Zs. 8, Szente 3, Kretz, Jerebie 8, Szmola 2, Szkokán 2.
Csere: Lukács(kapus), Baranyai N 7, Kránitz 2, Hunkár, Rácz, Kiss.