Bravúros döntetlen Kalocsán

2012. november 25.
Az első félidőben a Georgikon irányította a játékot, de nem sikerült 1-2 gólnál több előnyt kicsikarnia. Tóth G átlövésből volt többször eredményes, Baranyai Zs pedig szélről szórta a gólokat. A keszthelyi csapat védekezése is jól működött, hiszen kevés gólt kaptak az első félidőben (30p. 13-14)

A második félidőben feljavult a Kalocsa játéka és a 41. percben átvette a vezetést 19-18. Tovább gyorsult a játék, Baranyai N remekül irányított és látványos bejátszásait Illés értékesítette, ennek ellenére a hazai csapat tovább növelte előnyét és az 53. percben elhúzott 29-25-re. A mérkőzés befejező szakaszában Cseh-Németh, Németh R, Tóth G szerzett nagyon szép és fontos gólokat. Javult a védekezése is a Georgikonnak, Tüttő megfogott néhány fontos labdát és az ellentámadásokat hibátlanul fejezte be a vendégcsapat és egyenlített az 56. percben 31-31. Az utolsó 4 perc óriási küzdelmet hozott, a keszthelyi csapat futott az eredmény után, de a vége előtt 4 másodperccel szabaddobásból Tóth G egyenlített. Értékes pontot szerzett a Georgikon a 3. helyen álló Kalocsa otthonában, akik már a Magyar Kupa legjobb 16 csapata között szerepelnek. Minden dicséretet megérdemelnek a Georgikon játékosai, hiszen szorult helyzetben is töretlen küzdeni akarással és higgadtan játszottak.

Jók: a CSAPAT
Játékvezetők: Bujdosó Zoltán, Mihály András