A vereség ellenére dicséret illeti a csapatot

2013. április 22.
Nehéz mérkőzés elé nézett szombat délután a keszthelyi csapat. Az amúgy is hosszú sérültek listáját Cseh-Németh Márton tovább növelte, valamint a Baranyi fivérek és Németh sem állt rendelkezésre a szentgotthárdi mérkőzésen.

Így szinte a teljes kezdő sorát nélkülözte a Georgikon és 4 junior játékos kapott az átlagosnál nagyobb szerepet. Név szerint: Csiszár Dániel, Tóth Dániel, Vörös Gellért, Zsinkó Ádám. Jól kezdett a GDSE és az első percekben vezetett is két góllal, de a 7. percben Kretz is megsérült és néhány perces ápolásra szorult. A lendületes hazai csapat kihasználva a Georgikon zavarodottságát 8 gólt lőtt zsinórban, melyre a keszthelyiek képtelenek voltak válaszolni. Időkérés és Tüttő, valamint a sérült játékos beállása után rendezte a sorait a vendégcsapat így nem nőtt tovább a különbség (30.perc 18-12)

A szünet után lelkesen kezdett a keszthelyi csapat. Tüttő remek védései és néhány formás támadás után a 39. percben felzárkózott 20-16-ra, ismét nyílttá téve a mérkőzést. Ekkor egy gyors akció végén hétmétereshez jutott a Georgikon, amit nem sikerült értékesíteni. Sajnos néhány perccel később a 48. percben, 26-21-es állásnál illést egy túl szigorúan megítélt szabálytalanság után a játékvezetők kizárták a játékból. Az emberhátrány és a középső stabil védő hiányában szétesett a védekezés és alakult ki a 34-24-es végeredmény.
A vereség ellenére dicséret illeti a csapatot lelkes játékáért, Tüttő jól teljesített a kapuban, Kránitz pedig parádés átlövés gólokat szerezve 9 találatig jutott. A csapat motiváltan, mindvégig jól küzdve, csapategységből példát mutatva, kulturált, jó játékkal vesztesen is emelt fővel hagyhatta el a játékteret.