A keszthelyi csapat nyerte a mérkőzést

2012. november 04.
Georgikon DSE – Szentgotthárdi KK 29-26 (15-15) 2012.11.03. Csokonai Sportcsarnok, NB II-es Férfi kézilabda mérkőzés

A mérkőzés első perceiben felváltva estek a találatok, majd a Szentgotthárd szerzett kétgólos előnyt (6. p 3-5). Nem állt össze a Keszthely védekezése, hiányoztak az ütközések, így átlövésből és betörésből is eredményes volt a vendégcsapat.
Az első negyedóra elteltével keményebbé, agresszívebbé vált a Georgikon védelme és gyors ötletes támadásokból háromgólos előnyt sikerült kicsikarnia (28. p 15-12).
Sajnos egy kihagyott büntető és két eladott labda elég volt ahhoz, hogy a vendégcsapat egyenlítsen (30. p 15-15)
A második félidőt a Keszthely kezdte jobban egy-két góllal vezetett a 41. percig.
Ekkor remek tíz percet produkált a hazai csapat. Védekezésben Cseh-Németh, Illés és Kránicz keményen törték meg a vendégcsapat lendületét, a villámgyors támadásokban pedig Tóth G és Baranyai N remek ütemű átlövéseivel növelték a Georgikon előnyét (38. p 28-19).
A hátralévő időben nagy hajrát indított a Szentgotthárd, még szikrázóbbá és keményebbé vált a mérkőzés. A hazai csapat elbizonytalanodott és Szemerédi néhány fontos védésére is szükség volt ahhoz, hogy a keszthelyi csapat megnyerje a mérkőzést.

Jók: Tóth G, Baranyai N, Cseh-Németh, Illés, Németh R

Játékvezetők: Kovács Tibor, Mádli Balázs
GDSE: Szemerédi, Baranyai Zs. 4, Tóth G. 11, Illés 3, Baranyai N. 6, Németh 3, Cseh-Német 2
Csere: Tüttő (kapus), Kránicz, Csiszár, Kretz, Koloszár, Kiss, Szmola