Magyar éremesélyek már szombaton

2012. július 27.
Már a londoni olimpia első hivatalos versenynapján, a szombati nyitányon éremért úszik Cseh László és Hosszú Katinka 400 m vegyesen.

Négy éve éppen Cseh szerezte a magyar csapat első medálját, akkor a második versenynapon állhatott dobogóra, s ezúttal is van esély rá, hogy először az ő tiszteletére húzzák fel a magyar zászlót a játékokon. Ott lesz a mezőnyben az amerikaiak két szupersztárja, Ryan Lochte és az olimpiák történetének legeredményesebb alakja, Michael Phelps is, így nem véletlen, hogy a 400 m vegyes az úszóversenyek egyik legnagyobb érdeklődéssel várt száma.
Cseh Lászlóhoz és Hosszú Katinkához hasonlóan ezen a távon a nemzetközi élmezőnybe tartozik, s akár kellemes meglepetést is okozhat Verrasztó Dávid és Jakabos Zsuzsanna, de ott lehet a döntőben 400 m gyorson Kis Gergő is.
Szintén szombaton van jelenése a 100 m mell selejtezőjében az elsősorban 200-ra készülő és a hosszabbik távon kétszeres világbajnok Gyurta Dánielnek, továbbá 100 m pillangón a teljes magyar csapat legfiatalabbjának, a mindössze 15 éves Szilágyi Liliánának, illetve a Mutina Ágnes, Verrasztó Evelyn, Risztov Éva, Dara Eszter összeállítású 4x100-as női gyorsváltónak.
Nemcsak a vízben, hanem a tatamin is éremesélyes magyar olimpikon kezdi meg a szereplést a 48 kilós Csernoviczki Éva személyében. A 25 éves dzsúdós 2008 óta minden évben legalább egyszer dobogóra állhatott világversenyen, tavaly például bronzérmet nyert a világbajnokságon. Első ellenfele a negyeddöntőbe jutásért a holland Birgit Ente lesz.
Kellemes meglepetést okozhat még a nyitónapon a magyar szurkolóknak Mohamed Aida, aki - az edigi eredményei és komoly tapasztalata alapján -, ha jó napot fog ki, éremszerzés közelébe kerülhet a női tőrözők küzdelmeiben. Az ötödik olimpiáján szereplő 36 éves vívó a legjobb 32 között amerikai riválissal kezd.
Több sportágban elsőfordulós meccseket vívnak a magyarok: az asztaliteniszezőknél Tóth Krisztina, Pattantyús Ádám és Zwickl Dániel a 48 közé, a teniszezőknél Szávay Ágnes a 32 közé, az ökölvívóknál a 75 kilós Harcsa Zoltán a 16 közé jutásért száll harcba.
A tornászoknál a férfiak selejtezőjére kerül sor - Berki Krisztián és Hidvégi Vid a lólengés döntőjébe igyekszik -, míg az evezősök versenyein a kormányos nélküli kettesek mezőnyében Simon Béla és Széll Domonkos száll vízre.
A londoni olimpia első magyar szereplője az országúti kerékpárosok 250 km-es mezőnyversenyében induló Lovassy Krisztián lesz, ő 11 órakor startol.
A csapatsportágak közül elkezdődnek - magyar részvétel nélkül - a női röplabdázók, kézilabdázók és kosarasok küzdelmei, a labdarúgótornán pedig már a második forduló mérkőzéseit rendezik.

A szombati műsor (a sportágak után az éremosztások száma):
    SPORTLÖVÉSZET (The Royal Artillery Barrack - Királyi Tüzérségi Laktanya) - 2
9:15 ó: női légpuska, alapverseny
12 ó: NŐI LÉGPUSKA, DÖNTŐ
13 ó: férfi légpisztoly, alapverseny
16:30 ó: FÉRFI LÉGPISZTOLY, DÖNTŐ  

    TOLLASLABDA (Wembley Aréna)
    csoportmérkőzések:
9:30 ó: női egyes, vegyes páros, női páros, férfi egyes, férfi páros

    KOSÁRLABDA (Kosárlabdacsarnok)
    nők:
    A csoport:
10 ó: Kína-Csehország
15:30 ó: Törökország-Angola
17:45 ó: Egyesült Államok-Horvátország
    B csoport:
12:15 ó: Kanada-Oroszország
21 ó: Brazília-Franciaország
23:15 ó: Ausztrália - Nagy-Britannia

    ÍJÁSZAT (Lord's Cricket Ground - Lord's Krikett Pálya) - 1
10 ó: férfi csapatverseny, kiesés szakasz
19:01 ó: FÉRFI CSAPATVERSENY, DÖNTŐ

    STRANDRÖPLABDA (Horse Guards Parade - A Királyi Lovastestőrség Laktanyája)
10-0:50 ó: férfi és női selejtező

    ASZTALITENISZ (ExCeL központ)
10 ó: női egyes, selejtező 1. forduló - TÓTH KRISZTINA-Fabiola Ramos (venezuelai) 12:15 ó
10:45 ó: férfi egyes, selejtező 1. forduló - PATTANTYÚS ÁDÁM-William Henzell (ausztrál) 17 ó, ZWICKL DÁNIEL-Allan Bentsen (dán) 20 ó
21:30 ó: női egyes, selejtező 2. forduló

    CSELGÁNCS (ExCeL központ) - 2
10:30 ó: férfi 60 kg, női 48 kg, előcsatározások - CSERNOVICZKI ÉVA-Birgit Ente (holland) 12:15 ó
17 ó: férfi 60 kg, női 48 kg, döntő

    EVEZÉS (Eton Dorney, Buckinghamshire)
    előfutamok:
10:30-15:10 ó: férfiak: kormányos nélküli kettes - SIMON BÉLA, SZÉLL DOMONKOS 13 ó -, könnyűsúlyú négyes, nyolcas, egypár, kétpár, négypár; nők: kormányos nélküli kettes, egypár, négypár

      RÖPLABDA (Earls Court)
    nők:
    A csoport:
10:30 ó: Algéria-Japán
15:45 ó: Nagy-Britannia-Oroszország
17:45 ó: Olaszország-Dominikai Köztársaság
    B csoport:
12:30 ó: Kína-Szerbia
21 ó: Egyesült Államok-Koreai Köztársaság
23 ó: Brazília-Törökország

    KÉZILABDA (Copper Box)
    nők:
    A csoport:
10:30 ó: Oroszország-Angola
15:30 ó: Horvátország-Brazília
20:30 ó Montenegró - Nagy-Britannia
    B csoport:
12:15 ó: Sopanyolország-Koreai Köztársaság
17:15 ó: Dánia-Svédország
22:15 ó: Norvégia-Franciaország

    LOVASSPORT (Greenwich Park)
11 ó: lovastusa - egyéni és csapat, díjlovaglás, 1. nap

    KERÉKPÁR (Road The Mall) - 1
11 ó: FÉRFI ORSZÁGÚTI MEZŐNYVERSENY (LOVASSY KRISZTIÁN) 11 ó

    ÚSZÁS (Vizes Központ) - 4
    előfutamok:
11 ó: férfi 400 m vegyes - 11:13 ó: VERRASZTÓ DÁVID (3. futam), 11:20 ó: CSEH LÁSZLÓ (4. futam)
11:34 ó: női 100 m pillangó - 11:40 ó: SZILÁGYI LILIÁNA (3. futam)
11:52 ó: férfi 400 m gyors - 12:04 ó: KIS GERGŐ (3. futam)
12:17 ó: női 400 m vegyes - 12:31 ó: HOSSZÚ KATINKA, JAKABOS ZSUZSANNA (3. futam)
12:53 ó: férfi 100 m mell - 13:01 ó GYURTA DÁNIEL (4. futam)
13:11 ó: női 4x100 m gyorsváltó - 13:11 ó: MAGYARORSZÁG - MUTINA ÁGNES, VERRASZTÓ EVELYN, RISZTOV ÉVA, DARA ESZTER (1. futam)
    elődöntők, döntők:
20:30 ó: FÉRFI 400 M VEGYES, DÖNTŐ
20:40 ó: női 100 m pillangó, elődöntő
20:49 ó: FÉRFI 400 M GYORS, DÖNTŐ
21:09 ó: NŐI 400 M VEGYES, DÖNTŐ
21:30 ó: férfi 100 m mell, elődöntő
21:40 ó: NŐI 4X100 M GYORSVÁLTÓ, DÖNTŐ

    VÍVÁS (ExCeL Központ) - 1
11:30 ó: női tőr, egyéni, 64-es tábla a negyeddöntőig - 13:20 ó (a 32 között): MOHAMED AIDA-Nzingha Prescod (amerikai)
19 ó: női tőr, egyéni, elődöntő, bronzmérkőzés, DÖNTŐ (20:40 ó)

    TORNA (North Greenwich csarnok)
12-23:10 ó: férfi selejtező - 16:30 ó: BERKI KRISZTIÁN, HIDVÉGI VID    

    TENISZ (Wimbledon)
12:30-21 ó: férfi és női egyes és páros, 1. forduló - 16:30 ó: SZÁVAY ÁGNES-Elena Baltacha (brit)

    LABDARÚGÁS
    E csoport (Cardff, Millenium Stadion):
15:30 ó: Új-Zéland - Brazília
18:15 ó: Nagy-Britannia - Kamerun 13 ó
    F csoport (Coventry Városi Stadion):
13 ó: Japán-Svédország
15:45 ó: Kanada - Dél-afrikai Köztársaság
    G csoport (Glasgow, Hampden Park):
18 ó: Egyesült Államok-Kolumbia
20:45 ó: Franciaország-Koreai NDK

    ÖKÖLVÍVÁS (ExCeL Központ)
14:30 ó-0:30 ó: férfi 56 kg, 75 kg - a 16 közé jutásért: HARCSA ZOLTÁN-Jose Espinoza Mena (venezuelai) 17 ó

     SÚLYEMELÉS (ExCeL Központ) - 1
16:30 ó: NŐI 48 KG, A CSOPORT
MTI Fotó: Illyés Tibor
 

megosztás
hozzászólások
keszthelyi nyari jatekok (55), dinnye (1), SzezOn bevásárló közösség (1), állami támogatás (1), Fejér György Városi Könyvtár (52), Polgár Zsolt (1), Balaton Szinház (959), uszoda (9), egyetem (188), pünkösdi regatta (5), sofőrszolgálat (1), TRX (22), menzareform (4), Hévízi-tó (1), transzfer (1), Dumaszínház (2), Puskás Tamás (3), Halház kft (1), Playboy (1), Zala Volán (1), szallas (39), pápa (1), Bocuse (3), sztár (2), Orbán Viktor (3), Silver fitness (1), Erdély (2), menekült (1), holokauszt (1), Hanse (2), 3D (1), Filharmónia (1), Együtt (1), Cséby Géza (5), menza (2), Cserszegtomaj (124), festetics (22), Balatonfüred (3), e-kereskedelem (1), tornádó (1), karrier (1), szűrés (1), husvet (14), cselgáncs (1), Semmelweis Egyetem (1), luxus (4), okmányiroda (1), Centrál Színház (1), szunyog (3), Dublecz Karoly (2)