Világbajnok a keszthelyi futócéllövő, Major Veronika

2016. július 20.
Major Veronika aranyérmet szerzett a junior futócéllövők 10 méteres 20+20 lövéses számában a németországi Suhlban zajló futócéllövő-világbajnokságon.

A nemzetközi szövetség honlapja szerint a magyar versenyző - aki megismételte két évvel ezelőtti granadai győzelmét - 372 körrel már az alapversenyben is az élen végzett, majd a döntőben előbb ukrán, aztán kínai ellenfelénél bizonyult jobbnak.

Szerdán fejeződött be a felnőtt férfiak 10 méteres 30+30 lövéses versenye is. Ebben legjobb magyarként Sike József 575 körrel, a döntőről szétlövéssel éppen csak lemaradva hatodik lett. Boros László 568 körrel a 18., Tasi Tamás 560-nal a 24. helyen végzett, míg a csapat ötödikként zárt. MTI