Sikeres szezont zár a Yachtkikötő sportegyesülete

2018. október 18.
A Keszthelyi Yachtkikötő Vitorlás Sport Egyesület (KYK VSE) három éve kezdte meg működését. Az egyesület céljai között a nagyhajós versenyzés koordinálása, versenyek szervezése és lebonyolítása mellett a kezdetek óta szerepel az utánpótlás-nevelés is. Az egyesület a 2018-as idényben is remek eredményeket ért el.

Pünkösdi, Szüreti és Kékszalag: nagy hajók az élmezőnyben

2018-ban is Keszthelyen vendégeskedett a Pünkösdi Regatta mezőnye, a verseny helyszíne a keszthelyi Yachtkikötő volt. Csaknem háromszáz hajó indult az erőpróbán, amely ezzel a Kékszalag után a Balaton második legnagyobb megméretésévé vált. Fa Nándor már hagyományosan szervezi a 8 m-es hajók részére a négykezes, kétkezes versenyt, ahol az első nap befutója a keszthelyi Yachtkikötőben, másnap a rajt pedig Balatonkeneséig tartó versennyel Keszthelyen volt.
Az 50. Kékszalag reklámhajója a Lisa lett, országszerte óriásplakátokon hirdette az eseményt. A Higgy magadban! játékban rajta kívül részt vett a Restless nevű hajó is, amely szintén a KYK VSE színeiben versenyez. A Lisa hozta a papírformát, immár harmadszorra nyerte meg zsinórban a hagyományos egytestű hajók kategóriáját és a Litkey Bence-emlékkupát.
A Thunderbird a 12. helyen ért célba a több mint 640 indulót felvonultató mezőnyben, a Bogi, az egyesület másik katamaránja a Fehérszalagon elért 5. hely után technikai hiba miatt a 7. helyről kiállni kényszerült.
A J24-es a világ legnépesebb one design (egyforma hajókból álló) osztálya. Egyesületünk színeiben indult a J. Bond 037 nevű hajó a 2018-as világbajnokságon az olasz Garda-tavon. A több mint 80 induló közül az előkelő 12. helyen végzett, így díjat kapott, és automatikusan meghívták a jövő évi vb-re, amelyet az Egyesült Államokban rendeznek meg. Büki Gábor és Büki Zsolt a 25-ös jolle kategóriában magyar bajnoki címet szerzett.
A katamaránok edzésekkel zárják az idei versenyszezont szeptemberben.

Eredményes fiatalok

A 2018-as vitorlásszezonban két ifjúsági ranglistaversenyt is rendezhetett a klub, ami büszkeségre ad okot, hiszen több mint tíz éve nem volt ilyen Keszthelyen. Az egyesület versenyzői mindkét megméretésen kiválóan teljesítettek. Június végén a 29er és RS Feva XL ranglistaverseny került megrendezésre a keszthelyi Yachtkikötőben. A próbatételt az RS Feva XL hajóosztályban a KYK VSE versenyzői nyerték. Kovács Herbert és Farkas Bence első helyezést értek el, míg a Lukács Kristóf, Pintér Szilárd páros második lett. Az RS Feva XL magyar bajnokságot Balatonfüreden szintén a Kovács Herbert–Farkas Bence páros nyerte. A srácok a magyar bajnoki cím begyűjtése után megnyerték a hajóosztály Európa-kupa-versenyét is. A magyar bajnokság és az Európa-kupa legeredményesebb csapata a Keszthelyi Yachtkikötő VSE csapata lett (Kovács Herbert, Farkas Bence, Lukács Kristóf, Pintér Szilárd, Nyárádi Marcell, Lukács Márton). Edzőik Büki Gábor és Szabolcs Bence voltak.

Szeptember 14–16. között a legnépesebb hajóosztálynak, az optimistnak rendeztek ranglistaversenyt, amelyen 104 hajó vett részt. Farkas Bence itt is nagyszerűen szerepelt, összetettben a negyedik helyet szerezte meg.
Szeptember végén Balatonfüreden az Optimist csapat a magyar bajnokságon méreti meg magát, a kikötőt Szabolcs Bence edző vezetésével négytagú csapat képviseli.

A 2019-es versenyszezonra egyesületünk várja a vitorlázás iránt érdeklődő fiatalok jelentkezését hatéves kortól. Az úszni tudás alapfeltétel, hajót az egyesület ad. Télen az elméleti foglalkozások mellett funkcionális tréningen vesznek részt a fiatalok heti két alkalommal. Lehetőség nyílik tengeri edzőtáborozásra is. Érdeklődni Szabolcs Bencénél lehet (+36-20/211-6087, hun3@hun3.hu).