Prémiumokról és a ládagyári önkormányzati ingatlanokról is döntöttek
Az ülés kezdetén Ruzsics Ferenc polgármester a gyógyulófélben lévő, de az ülésekről hosszabb ideig hiányzó Nemes Klára képviselőnek kívánt mielőbbi jobbulást, majd kérdésre válaszolva a vasárnapi zárva tartással kapcsolatosan elmondta: a Balatoni Szövetség levélben – a kereskedők és a turisták érdekében - kérte Varga Mihály minisztert, hogy tekintsék át a balatoni üzletek szezonbeli, vasárnapi nyitvatartási lehetőségeit. Ezt követően a települési hulladékgazdálkodás kérdése került napirendre. Elhangzott: a HUSZ Kft. megmentése, illetve jövőbeni működése érdekében lesznek változások. Nem áremelésről van szó, hanem megszűnik a 35 literes tárolóedény, helyette egyedülállóknak kérelemre a 60, újként a 80 literest választhatják a lakók, míg továbbra is megmaradnak a 110 literes és afeletti, nagyobb űrtartalmú gyűjtőedények. Miután a képviselők meghatározták a jövő évben indítható óvodai csoportok számát, a Balatoni Múzeum intézményvezetői beosztására benyújtott pályázatról döntöttek a képviselők. A testület úgy döntött, hogy a múzeumot újabb öt évig Havasi Bálint jelenlegi vezető irányítja.
Ezután a Keszthelyi Televízió Nonprofit Kft., valamint a VÜZ Nonprofit Kft. ügyvezetőjének prémiumfeltételeit határozta meg a képviselő-testület, majd a Keszthelyi Katasztrófavédelmi Kirendeltség elmúlt évi tevékenységéről hangzott el tájékoztató. A képviselők megköszönték a tűzoltóság áldozatos munkáját, majd a gyermekek védelméről szóló előterjesztés került a testület elé. Ennek tárgyalása során felmerült, hogy az eddiginél is jobban figyeljenek oda a hátrányos helyzetű gyermekekre, családokra. A témával kapcsolatosan a munkanélküliség kérdése is előkerült, amivel kapcsolatosan elhangzott: aki igazán akar dolgozni, el tud helyezkedni Keszthelyen. A Szent Erzsébet Jótékonysági Alapítvány 2014-es tevékenységéről került beszámolót is elfogadta a testület. A témánál felmerült, hogy a Bakacs utcai épületből másikba kellene költöztetni a nappali melegedőt, erre azonban nincsenek meg a források. Beszámolt a testület előtt a rendőrség is, a közlekedés-, illetve közbiztonsággal kapcsolatosan elmondták: az eredmények tovább javultak 2014-ben. A képviselők köszönték a jó munkát és kérték: a rendőrök még jobban figyeljenek a fiatalokra, a házak biztonságára, s turistákat zavaró, kéregető lakókra.
Az ülés második részében beszámoló hangzott el a Kolping Oktatási és Szociális Intézményfenntartó Szervezet Támogató Szolgálat, a Magyar Református Zsinati Iroda által fenntartott Filemon Támogató Szolgálat, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Gondviselés Háza Fogyatékkal Élők Nappali Intézménye, valamint a Keszthelyi Egyesített Szociális Intézmény múlt évi tevékenységéről. Elfogadta a testület a város szociális szolgáltatástervezési koncepciójának felülvizsgálatát, melynek kapcsán a hajléktalanok helyzetéről is szó esett. Akadt képviselő, aki úgy vélte, még jobban oda kell figyelni az érintettekre. A polgármester úgy fogalmazott, hogy Keszthelyen nincs ellátás nélkül maradt személy, de sajnos akadnak olyanok, akik nem hajlandók elfogadni a segítséget. A képviselők módosították az Életfa Óvoda és a Balatoni Múzeum alapító okiratát, majd döntöttek a HUSZ Kft. ügyvezetői teendőinek ellátásáról. Meglehetősen nagy vitát váltott ki a volt ládagyár térségében lévő önkormányzati ingatlanok területhasználata. Az ingatlannal – melyet jelenleg vitorláskikötőként használ az egyik klub – kapcsolatos eredeti előterjesztést fogadta el a testület. Döntöttek arról, hogy 1,5 millió forintból támogatják a nyári Bűnmegelőzési Iroda és kortárs segítő tábor működtetését, s keresik a lehetőséget arra, hogy a jövőben a tábort ne Zalaszentgróton, hanem Keszthelyen tartsák meg. Az ülés végén a Mártírok útja 1. szám alatti konyha infrastrukturális fejlesztésére, az önkormányzati feladatellátást szolgáló fejlesztések támogatására benyújtandó pályázatok, valamint támogatási kérelmek kerültek a képviselő-testület elé.