Múzeumok éjszakáztak Keszthelyen
A Helikon Kastélymúzeumban 15 percenként volt éjszakai tárlatvezetés. Azt nem sikerült kideríteni, van-e a kastélyban szellem, de a korhű ruhába öltözött lányok, a vadászati tárlat, a lovasbemutató, a hintózás és a csillagvizsgáló adott volt.
A Georgikon Majormúzeumba leginkább a családokat várták, és azok találtak igazi kikapcsolódást, akiket vonz a mezőgazdaság, a gyógynövények, a háziállatok világa. Amíg az apukák az ízletes borokat kóstolgatták, és elmélkedtek a veterán gépek műszakiján, a lányok és az asszonyok az egészségvarázslással ismerkedhettek meg, rákészülődhettek a táncházra, és akár a tűzről pattant menyecske fogalmát is megértették, hol máshol, a tűz mellett.
Keszthely grófja Festetics György – ezzel a címmel tartott előadást és könyvbemutatót dr. Kurucz György történész a Georgikonban, aztán hajnalba nyúlóan táncház és a Boroszlán együttes tette kellemessé a szombatot.
A Balatoni Múzeum a 100 éve született Csik Ferenc előtt tisztelgett, illetve hű maradva nevéhez, korabeli balatoni képeslapokat tárt a közönség elé, majd jóslás és a Musica Antiqua együttes műsora következett, illetve az éjszaka során folyamatosan tárlatvezetéssel várták azokat, akik az Aranyhíd – Fejezetek a Balaton történetéből című kiállítás miatt érkeztek ide.
A Balaton Színház sem maradt ki a programokból: itt svéd volt minden, a játszóház, az ételek, a masszázs és az ABBAnd. Pont ők hiányoztak volna?