Még minőségibb gyógy- és egészségturizmussal
A beléptetőrendszer felújítása már régóta tervben volt, hiszen az intézmény céljai között az szerepelt, hogy a vendégek minél gyorsabban és kényelmesebben bejuthassanak a tófürdőbe. Ez a cél most teljesült, a jelenleg létező legmodernebb rendszert építették ki a létesítmény mindhárom bejáratánál. Dr. Kvarda Attila hozzátette: a rendszer fejleszthető, s a stratégiai terveik szerint ez az elkövetkezendő években meg is történik. A vendégek a fejlesztések után nemcsak a jegyeket vásárolhatják majd meg a bejáratoknál, de a szolgáltatásokat is.
A bejáratnál történt avatás után a tófürdő folyosóján folytatódott a program, ott ugyanis átadták a nemrég kialakított tótörténeti kiállítást. Dr. Havasi Bálint, a keszthelyi Balatoni Múzeum igazgatója mondott beszédet, amelyben felidézte a gyógytó keletkezését, történetét, s méltatta a tizenöt tablóból álló tárlatot. Úgy fogalmazott, hogy a készítők maximálisan eltalálták a szövegek és a fotók arányát. Nem titkolta, a kiállítás helye szokatlan, hiszen a közönség fürdőruhában tekinti meg az anyagot, a tervezőknek pedig leginkább csak egy generációra kellett gondolniuk, amikor átgondolták a tárlat koncepcióját. A kiállítás négy nyelven íródott, tartalma nagyon széles körű. A tó történetétől kezdve bemutatja annak gyógyhatásait, a kezeléseket, állat- és növényvilágát. Dr. Kvarda Attila megjegyezte: örülnek a tárlat anyagának, hiszen magyar és külföldi vendégeik számos értékes információt kapnak, s azokat tovább is adhatják ismerőseiknek.
Ezután átadták a nemrég elkészült iszapmedencét, amely az egyik napozóterasz mellett, a tóba merülve kapott helyet. A főigazgatótól megtudtuk, hogy a múltban Hévízen, a lefolyó mellett iszappalota működött, amit szép számban használtak a vendégek. Az új létesítmény ezért a történelmet is idézi, s a remények szerint újdonságot és kedvelt szolgáltatást jelent majd a vendégeknek. A részleteket Juhász János, a gyógyfürdőkórház beruházási osztályának vezetője ismertette a jelenlévőkkel. Mint mondta, az iszapmedencét ott alakították ki, ahol azt a tó mélysége lehetővé tette. A létesítmény különlegessége és egyedisége, hogy a tóban lévő iszapot használják benne, vagyis az iszap és a gyógyvíz a betegeknél eredeti állapotában fejti ki kedvező hatását. Elmondta azt is, hogy a fejlesztések e beruházásnál is napirenden vannak, amennyiben a vendégek körében kedveltté válik, úgy megvalósulhatnak.