Major Veronika keszthelyi versenyző aranyérmes a junior futócéllövők között

2015. március 04.
A kétszeres világbajnok keszthelyi versenyző, Major Veronika az esélyeknek megfelelően megnyerte a junior lány futócéllövők 40 vegyes számát az Arnhemben zajló 10 méteres - korábbi nevén légfegyveres - Európa-bajnokság szerdai nyitónapján.

A viadal honlapja szerint a címvédő Major nagy fölénnyel végzett az élen, 375 körös eredményét megközelíteni sem tudták riválisai. A második helyet a francia Florence Louis 351-gyel, a győztes magyartól 24 körrel elmaradva szerezte meg.

Major Veronika a tavalyi Eb-n ezt és a másik futócéllövő számot, a 20+20-at is megnyerte, majd a szeptemberi világbajnokságon is két aranyérmet szerzett. Arnhemben a juniorok 20+20-as versenyét pénteken rendezik.
A szerdai első napon a felnőtteknél a férfi futócéllövők 30+30-as számában indul magyar lövő: Sike József, Boros László és Tasi Tamás versenye később zárul. MTI