Az év legjobbjai - Szavaztak a sportszövetségek

2013. december 12.
A Magyar Távirati Iroda Sportszerkesztőségének felkérésére a hazai szövetségek 1964 óta minden esztendőben eldöntik: kik sportágukban az év legjobbjai. Idén 47 sportág szövetsége válaszolt az MTI megkeresésére.

A voksolás történetében az abszolút csúcstartó Portisch Lajos sakknagymester, aki 23-szor lett első 1964 és 1994 között.

Az idei győztesek közül kiemelkedik a fallabdázó Krajcsák Márk, aki tizedszer kapott helyet a legjobbak listáján, míg a sportlövő Sidi Péter és a tornász Berki Krisztián egyaránt kilencedszer nyert sportágában. Ugyancsak figyelemreméltó a birkózó Sastin Marianna nyolcadik, illetve a kalapácsvető Pars Krisztián hatodik elsősége.
A Magyar Kézilabda Szövetség csak a december 22-én záruló női világbajnokság után közli a női és férfi legjobbakat.

A legjobbak névsora annak jelölésével, ki hányadszor végzett az élen:

 

    Asztalitenisz:
    --------------
Lakatos Tamás (KSI SE) 1.
Póta Georgina (TTC Berlin Eastside) 2.

    Autósport:
    ----------
Szabó Krisztián (X-Lavina Pap-Motor SE) 1.
Nyirfás Julianna (Eurosol Racing Team Hungary SE) 2.

    Atlétika:
    ---------
Pars Krisztián (Dobó SE) 6.
Orbán Éva (VEDAC) 3.
    
     Birkózás:
    ---------
Lőrincz Tamás (Cegléd) 3.
Sastin Marianna (Vasas SC) 8.

    Cselgáncs:
    ----------
Bor Barna (Atomerőmű SE) 3.
Csernoviczki Éva (Ippon Judo Tatabánya SE) 4.

    Curling:
    --------
Kiss Zsolt (Westbay SC) 2.
Palancsa Dorottya (UTE) 2.

    Darts:
    ------
Bezzeg Nándor (PRO Darts Hungary KSE) 8. és Melisek Zsolt (Pestújhelyi SC) 1.
Ihász Veronika (Győri Darts Club) 3.

    Erőemelés:
    ----------
Fekvenyomó szakág: Kovács Eszter (MMG GROUP DEO Szeged) 1., Sebestyén Tamás (Sebi Gym SE Isaszeg) 1.
Erőemelő szakág:  Köteles Mária (MMG GROUP DEO Szeged) 1., ifj. Nemesházy János (Avas TK Miskolc) 1.
    
    Evezés:
    -------
Galambos Péter (Vác Városi Evezős Club) 3.
Gyimes Krisztina (Danubius NHE/University of California at Los Angeles) 2.

     Fallabda:
    ---------
Krajcsák Márk (Pro Squash Akadémia SE) 10.
Szombati Edina (Alba-Török Squash Egyesület) 6.

    Floorball:
    -------------
Pfneiszli Péter (SZPK-Nokia Komárom) 1.
Radácsi Brigitta (Phoenix Fireball SE, FB Riders DBR) 2.

    Golf:  
    -----
Zilahy Csaba (Birdland Golf & Country Club) 1.
Turkovics Ilona (Budapest Highland Golf Club) 1.

    Gó:
    ---
Mérő Csaba (Első Magyar Gó Egyesület Pestújhely)
Pocsai Rita (Origo Egyesület Székesfehérvár)

    Hódeszka:
    ---------
Szigeti Viktor
Gyarmati Anna

    Íjászat:
    --------
Kakas István (MALÉV SC, csupasz íj) 1.
Jakab Gabriella (Alibi Íjász Klub, csigás íj) 1.

    Jégkorong:
    ----------
Bartalis István (Troja-Ljungby, svéd) 1.
Huszák Alexandra (Fakel Korkino, orosz) 3.
in-line: Kiss Ákos (Győri ETO HC) 1.

    Kajak-kenu:
    -----------
Vajda Attila (EDF Démász-Szeged) 6.
Kozák Danuta (UTE) 3.

    Karate:
    -------
S. Kovács Ádám (MTK) 9.
Tóth Beatrix (Arashi SE) 1.

    Kerékpár:
    ---------
férfi országúti: Lovassy Krisztián (Utensilnord-Ora24.eu) 3. és Kusztor Péter (Utensilnord-Ora24.eu) 3.
férfi pálya: Lovassy Krisztián (BVSC) 1.
női országúti: Király Mónika (Squadra Scappatella) 1.
női pálya: Kercsó-Magos Zsuzsanna (BVSC) 2.
férfi teremkerékpár: Schön Martin (Bokodi SE) 1.
női teremkerékpár: Zagyvai Anita (Romhányi SE) 1.
BMX: Bujáki Bence (Veszprémi Spartacus SE) 1.

    Kosárlabda:
    -----------
Hanga Ádám (Laboral Kutxa Vitoria) 3.
Fegyverneky Zsófia (Uniqa Euroleasing Sopron) 3.

    Labdarúgás:
    -----------
Bogdán Ádám (Bolton Wanderers) 2.
Jakabfi Zsanett (VfL Wolfsburg) 4.
Rábl János (futsal, Mezei-Vill Berettyóújfalu) 1.
Szabó Boglárka (futsal, Astra Kiskunfélegyháza) 1.
Ughy Márk (strandlabdarúgás) 1.

    Lovassport:
    -----------
Lázár Vilmos (Lázár Lovaspark) 5.

    Motoros vízisport:
    -------------------
jet-ski: Kasza György (SZE)
motorcsónak: Hencz Róbert (Vő Racing Team) és Tábori Áron (Dunaújvárosi Vízi SC)

    Műugrás:
    --------
Kormos Gyöngyvér Villő (RLSE) 1.
Férfiversenyzőt idén nem jelölt a szövetség

    Ökölvívás:
    ----------
Harcsa Zoltán (Unió Sport Kispest SE) 2.
Szatmári Petra (Felsővárosi Ökölvívó SE Baja) 1.

    Öttusa:
    -------
Marosi Ádám (BHSE) 5.
Földházi Zsófia (KSI SE) 1.
    
    Rögbi:
    ------
XV: Nagyhegyesi Szabolcs (Kecskeméti Atlétikai Rugby Club) 1.
7-es férfi: Teisenhoffer László (SZVISE Battai Bulldogok RK) 2.
7-es női: Fehér Csilla (SZVISE Battai Bulldogok RK) 3.

    Röplabda:
    ---------
Sándor Renáta (SVS Post Schwechat) 2.
Geiger András (Fino Kaposvár) 2.
    
    Sakk:
    -----
Balogh Csaba (Aquaprofit Nagykanizsai Tungsram Sakk Klub) 1.
Hoang Thanh Trang (Honvéd Auróra Sportegyesület) 1.

    Sí:
    ---
    alpesi:
Farkas Norbert (Rozmaring SE) 3.
Miklós Edit (MTK) 2.
    sílövészet:
Gombos Károly (Panoráma SE) 3.
Szőcs Emőke (Halihó SE) 1.
    sífutás:
Szabó Milán (Mátra SE) 2.
Szőcs Emőke (Halihó SE) 1.
    síugrás:
Szilágyi Ákos (Kőszegi SE) 3.
    szabadstílus:
Lukács Trso (Freestyle SE) 1.

    Sportlövészet:
    --------------
Sidi Péter (Komárom Olympia SE) 9.
Veres Kata (BHSE) 1.

    Súlyemelés:
    -----------
Nagy Péter (Szegedi EAC) 4.
Magát Krisztina (Testvériség SE) 4.

    Szektorlabda:
    -------------
szektorlabda: Pákai György (Szegedi ALC) 1.
12 érintéses: Farkas Gábor (Tiszavasvári SE) 1.

    Szörf:
    -------
Nikl András (Magyar Szörf Akadémia SE) 2. és Varga Gábor (SurfCore Szörfbázis) 1.
Cholnoky Sára (Magyar Szörf Akadémia SE) 2.

    Szumó:
    ------
Makai Erika (Szolnoki MÁV SE) 3.
Sárosi János (Érdi Spartacus SC) 1.

    Tájfutás:
    ---------
Lenkei Zsolt (Tipo Tájfutó és Környezetvédő Egyesület) 3.
Szerencsi Ildikó (Szegedi Vasutas SE) 3.

    Teke:
    -----
Méhész Anita (Rákoshegyi VSE) 2.
Kiss Norbert (Szegedi TE) 6.

    Tekvondó:
    ---------
Kotsis Edina (UTE) 8.

    Tenisz:
    -------
Fucsovics Márton (NYVTC) 1.
Babos Tímea (MTK) 2.

    Tollaslabda:
    ------------
Tóth Henrik (Multi Alarm SE) 8.
Sárosi Laura (Multi Alarm SE) 2.

    Torna:
    ------
Berki Krisztián (UTE) 9.
Makra Noémi (TC Békéscsaba) 1.
ritmikus gimnasztika: Vass Dóra (Óbuda Kalász RG TC) 5.
gumiasztal: Törő Máté (Pattanj SE) és Csánicz Laura (Ajkai Trampolin SE) 1.
akrobatikus torna: Ferenczy Fanni, Szabados Viktória, Varró Emese (Érdi Torna Club) 1.
                                                          
    Triatlon:
    ---------
Tóth Tamás (Budaörsi TKE) 1.
Vanek Margit (Budaörsi TKE) 3.

    Úszás:
    ------
Gyurta Dániel (UTE) 5.
Hosszú Katinka (Vasas SC) 3.
    
    Versenytánc:
    ------------
versenytánc: László Csaba és Páli Viktória (Szilver TSE, Szentes) 2.
akrobatikus rock and roll: Czanik László és Bujtor Sára (RÓK And Roll SE, Budapest) 1.
     
    Vitorlázás:
    -----------
Vezér Károly (Balatonfüredi Yacht Club) 1.
Érdi Mária (Balatonfüredi Yacht Club) 1.

    Vívás:
    ------
Boczkó Gábor (BHSE) 4.
Szász Emese (Vasas SC) 2.

    Vízilabda:
    ----------
Varga Dániel (Primorje Rijeka) 2.
Keszthelyi Rita (Orizzonte Catania) 2.

megosztás
hozzászólások
korábbi híreink
Víz, Zene, Virág Fesztivál (1), Havasi Bálint (13), Halott pénz (1), Ugrimanók (1), online (1), Clemens Zsófia (1), kutyás strand (5), GESZ (11), könyvbemutató (2), 2016 (2), gyógytó (1), mozi (13), hazassag (6), idegenforgalmi adó (1), lakás (3), euronews (1), gazdasag (363), Zala Megyei Közgyűlés (3), kékszalag (12), viz (1), Bóka Péter (1), Balatoni Kurzusok (8), kornyezettudatos (4), balett (1), Ékszertáska (2), telefon (3), megemlékezés (10), Magyar Turizmus Zrt (45), Szent Márton (3), vuz kft (17), voroskereszt (24), országgyűlési képviselőjelölt (11), matolcsy gyorgy (1), 3D (1), VÉDA (1), alkohol (4), parlament (72), gasztroblogger (2), korhaz (99), művészet (1), jóga (1), Owaimer Zoheir (1), olimpia (152), Fejér György Városi Könyvtár (52), Balaton átúszás (5), Budapest (3), influenza (2), Rtime (5), Klenovics Mónika (2), környezetvédelem (2)