Keszthelyi sikerek az eXtremMan bajnokságon

2012. július 30. keszthely, sport

Újabb taggal bővült a keszthelyi vasemberek csapata, és ismét kiváló eredmények születtek. A 3,8 km úszásból, 180 km kerékpározásból és 42 km futásból álló nagyatádi triatlonversenyen minden évben több keszthelyi sportoló vesz részt.

Az eXtremMan elnevezésű verseny a hosszútávú triatlon sportág országos bajnoksága. A július 28-án rendezett megmérettetésen a rekordszámú 567 egyéni indulóból 482 versenyző ért célba; a hőség megritkította a mezőnyt.

Bőven 11 órán belül gyűrte le az ironman-távot a keszthelyi Kovács Krisztián (10:22) és Tóth Gábor (10:38), mindketten nagyot javítottak eddigi legjobb eredményükön (11:08:56, illetve 11:07:29). Első alkalommal teljesítette a versenyt Takács László: az idei újonc kiváló, 12 órán belüli eredménnyel futott át a célkapun. Zömbik László (aki hatodszor ért célba Nagyatádon) mindössze két perccel maradt le a dobogóról korosztályában.

2012-es keszthelyi egyéni befutóeredmények:
Kovács Krisztián    10:22:02    (abszolút 20., korosztályos 5. helyezés)
Tóth Gábor    10:38:24    (abszolút 28., korosztályos 5. helyezés)
Takács László    11:54:06    (abszolút 101., korosztályos 23. helyezés)
Juhász Péter    12:08:51    (abszolút 122., korosztályos 25. helyezés)
Zömbik László    12:31:43    (abszolút 160., korosztályos 4. helyezés)
Dr. Oroszlán Zsolt    13:41:12    (abszolút 289., korosztályos 19. helyezés)
Türgyei Tamás    14:35:33    (abszolút 367., korosztályos 86. helyezés)
Dr. Hashmat Ibrahimkhail    15:11:23    (abszolút 410., korosztályos 15. helyezés)

Díjazott váltóban 23. helyen, 11:38:59-es idővel teljesítette a távot a Spinae-k csapata, melyben Csótár Ágnes úszott, Dr. Budai Péterné kerékpározott, és Vitos Krisztina futotta a maratont.

Életmód váltó kategóriában a KVDSE két csapatot indított: a Hetedik Sebesség (Berke Dávid, Kováts Márton, Péter Brúnó) 9:04:59 alatt a második helyen ért célba, a Csillámpónik lánycsapata (Berke Adrienn Tihana, Ángyán Ramóna, Budai Zsófia) pedig 11:22:05 eredménnyel a 48. helyet szerezte meg a 180 célba ért váltócsapat közt.